‘Selena’nın Nazlı’sı Dilara Kurtulmuş: Beni hala sekiz yaşında sanıyorlar - Türkiye'nin TelevizyonuTürkiye'nin Televizyonu

7 Aralık 2021 - 21:16

‘Selena’nın Nazlı’sı Dilara Kurtulmuş: Beni hala sekiz yaşında sanıyorlar

Son Güncelleme :

09 Mart 2021 - 9:36

318 views
1

000’li yılların ortalarında ekranda yer alan fantastik çocuk dizilerinden biri de 'Selena'ydı. 2006 yılında yayınlanan dizinin başrollerinde Sinem Kobal, Sinan Çalışkanoğlu, Zuhal Topal, Cansu Demirci, Gizem Güven, Dilara Kurtulmuş, Hazal Şenel, Gökhan Keser, Ümit Erdim gibi isimler yer alıyordu.

2

Hürriyet'ten Eda Solmaz'ın haberine göre; 2009 yılının ortalarında son bulan dizide Dilara Kurtulmuş, evin en küçük kızı 'Nazlı' olarak seyircinin karşısına çıkıyordu. Şimdilerde 22 yaşında olan Kurtulmuş, büyüdü ve değişti.

3

BİRÇOK PROJEDE ROL ALDI Küçük bir bebekken cast ajansına yazdırıldığını anlatan Kurtulmuş, birçok reklam filminin yanı sıra ‘Bir Dilim Aşk’, ‘Anne Babamla Evlensene’, ‘Kadının Sessizliği’, ‘Hayat Bilgisi’ gibi dizilerde rol aldığını dile getirdi.

4

" SELENA, HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI OLDU" Selena projesine dahil olma serüvenini de anlatan oyuncu, "Ailemin giyim mağazası vardı, orada çalışan birinin abisi de ‘Selena’nın setindeymiş. Çalışanımız, ‘Nazlı’ rolü için beni aradıklarını öğrendikten sonra bir araya gelmemizi sağladı. Ardından 8 yaşında ‘Selena’da oynamaya başladım. Dizi, hayatımın dönüm noktası oldu" dedi.

5

Sette çok güzel bir ortam olduğunu da anlatan Dilara Kurtulmuş, "İnsanların beni ‘Selena’ yüzünden mi sevdiklerini tam anlayamıyordum. Birazcık da üzülüyordum, sokaktaki insanların bana sürekli ‘Selena’ demesinden. Ama sonrasında da alıştım" ifadelerini kullandı.

6

UZUN SÜRE SETLERE ARA VERDİ Dizi bittikten sonra setlere ara veren Kurtulmuş, "Liseye başladıktan sonra dizilerde oynamadım. Okulumu aksatacağımı fark ettim. Derslerime odaklanmak istedim. Üniversitede ‘Moda Tasarımı’ bölümüne girdim ve o mesleğe odaklandım" diye konuştu.

7

“O dönem hiç rol gelmeyince bir kırgınlık oldu mu?” sorusuna da yanıt veren oyuncu, “Bir noktada evet, oldu. Üniversitede çok fazla okulla haşır neşirken ‘Ben galiba artık oyuncu değilim’ dediğim anlar yaşadım. Çünkü tamamen hayatıma odaklanmıştım. Bana gelen projelerin hepsi de çocuk dizileriydi. Herkes beni hâlâ çocuk sanıyordu. Ben de böyle düşünülmesini istemediğim için oyunculuk geri planda kaldı" dedi.

8

Kurtulmuş, sözlerine, "20 yaşındaydım ve hâlâ 12 yaşındaki kızın rolü geliyordu. Üniversitenin sonlarına doğru herkes hayatının adımlarını atmaya başlamışken, ‘Ben şimdi ne yapacağım’ diye düşündüm. ‘Neden oyunculuğu bırakıyorum ki? Neden insanlar unutmuyor, sokağa çıktığımda hâlâ ‘Selena’ diyorken... Neden, bu tanınmışlığı kaybediyorum’ gibi soruların cevabını aradım" diye devam etti.

9

"BİR DRAM DİZİSİNDE OYNAMAK İSTİYORUM" Selena” dizisi tekrar çekilse ve aynı kadro olursa oynamak istediğini dile getiren genç isim, “Tabii büyümüş hallerimizle. Üniversiteden mezun bir Nazlı’yı oynamak isterdim" dedi. Kendini geliştirdiğini söyleyen Kurtulmuş, "Kendimi ve oyunculuğumu gösterebileceğim bir dram dizisinde oynamak isterdim" diyerek hayal rolünden bahsetti.

10

Kurtulmuş, “Selena”dan bugüne 12 yıl geçtiğini ama hâlâ kimsenin kendisinin büyüdüğüne inanmadığını belirtti ve ekledi: