Hakan Taşıyan’ın son durumuyla ilgili yeni açıklama - Türkiye'nin TelevizyonuTürkiye'nin Televizyonu

7 Aralık 2021 - 20:51

Hakan Taşıyan’ın son durumuyla ilgili yeni açıklama

Son Güncelleme :

09 Mart 2021 - 9:36

219 views
1

İki gün önce karaciğer nakli olan Hakan Taşıyan'ın (48) sosyal medya hesabından sağlık durumuyla ilgili açıklama yapıldı.

2

Açıklamada, "4 Mart perşembe günü gerçekleştirilen karaciğer nakil ameliyatı, değerli doktorlarımızın, sağlık ekibinin emekleriyle başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Ameliyat sonrası yoğun bakım süreci devam etmektedir."

3

"Şu an kendisi iyidir. Doktorlarımızın gözetiminde, böbrek nakil ameliyatı sürecine başlanacaktır. Dualarıyla yanımızda olan tüm gönül dostlarına selamları vardır. Böbrek ameliyatı için başlayacak süreçte dualarınızı eksik etmeyiniz. Sağlıcakla kalınız." denildi.

4

KARACİĞER NAKLİ OLDU Ankara Şehir Hastanesi'nde çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gören Hakan Taşıyan için İzmir'de beyin ölümü gerçekleşen 45 yaşındaki hastanın karaciğeri uygun bulunmuş, operasyonla alınan karaciğer dün akşam Ankara Şehir Hastanesine getirilerek, Taşıyan'a nakledilmişti.

5

Başarılı geçen operasyonun ardından sağlık durumu iyi olan Taşıyan'a, birkaç gün içinde kız kardeşinin böbreğinin nakledileceği belirtilmişti.

6

NE OLMUŞTU? Yaklaşık bir yıl önce yaşadığı rahatsızlık sonrası özel bir hastaneye kaldırılan ünlü şarkıcı, tedavisinin ardından taburcu edilmişti. Ancak dört ay önce tekrar rahatsızlanan Taşıyan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Burada yapılan tetkitlerin ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edilmişti.

7

Hastanenin Onkoloji bölümünde tedavi altına alınan Taşıyan için acil olarak böbrek ve karaciğer nakline ihtiyaç olduğu tespit edildi. Ailesinden alınan örnekler sonucunda Taşıyan’ın kız kardeşinin böbreğinin Hakan Taşıyan’a nakledilebileceği belirlendi.